Rekuperační jednotka svépomocí

27. února 2012 v 22:34 | Jirka |  Rekuperace, automatické větrání


Dobrý den, z důvodu zvýšení poptávky o naši rekuperační jednotku, jsme se po zralé úvaze pokusili najít na trhu továrně vyráběný výměník se stejnými parametry. To se nám po dlouhém jednání nakonec podařilo u jednoho renomovaného výrobce. Dosavadní ruční výroba výměníku byla časově velmi zdlouhavá a náročná, kdy se již nedařila pokrývat poptávka. Nový protiproudý výměník s AL, již osazujeme do naší jednotky. Podařilo se nám vyjednat i rozumnou cenu, proto se cena rekuperační jednotky nezměnila. Výměník má všechny potřebné certifikáty, je opravdu profesionálně zpracován, jedinou změnou je, že výměník je jen o trošku větší d 500x š 270x v 400mm, což určitě není na škodu, nám se i přesto podařilo jednotku malinko ještě zmenšit. Současná rekuperační jednotka má rozměry výška 556 mm, šířka v četně hrdel a odvodu kondenzátu 550mm a hloubka 590 mm.Novou rekuperační jednotku jsme samozřejmě testovali, díky novému výměníku se i nepatrně zvýšila účinnost a také nepatrně klesla tlaková ztráta, měření účinnosti proběhlo v normálních podmínkách za běžného provozu na stávajícím vzduchovém rozvodu domu s ventilátory VK125 o výkonu 355m3. Na plný výkon ventilátorů účinnost 90%, na minimální otáčky účinnost 92%, výsledek měření, naší jednotku s novým výměníkem řadí mezi samotnou špičku. V praxi to znamená, že rozdíl mezi příchozím a odchozím vzduchem do domu je na plný výkon ventylátorů se ztrátou pouze 1,5°C a na minimální výkon ventylátorů pouze 1 °C. Rekuperační jednotkou je možné odvětrávat teploty, až do 80°C, jednotka je o pár kilo lehčí, což není údaj k zahození, velikost filtrů F7 zůstal nezměněn. Skříň jednotky je vyrobena z pozinkového plechu, izolována materiálem PIR otloušce 30mm s Alu povrchem s tepelným odporem Rmat ( 1.25m2 K/W ), skříň konstruhována bez tepelných mostů.

Jednotku vyrábíme za 11.700,-Kč, náhradní sadu filtrů F7 do jednotky za 240,-Kč, jednotka má hrdla 125mm, dále nabízíme za příplatek 500,- Kč, hrdla v provedení 150 mm, pro pohodlné připojení ventilátorů VK 150, uvedená úprava nezmění rozměr jednotky, jednotku lze instalovat ve dvou polohách hrdla v pravo nebo vlevo, po domluvě lze hrdla jednotky vyrobit na přání např. hrdla přívodní z leva,hrdla odvodní zprava, hrdla lze různě na přání kombinovat. Proti mrazovou ochranu výměníku za 1.100,-Kč, protimrazovou ochranu řídí digitální termostat s nastavitelnou hysterzí od 0.1°C, v krabičce proti mrazové ochrany dále naleznete, přesně označené svorky k jednoduchému propojení ventilátorů, regulace a připojení k síti, s tímto produktem je propojení uvedených součástí již pro každého hračkou. Elektrický předehřev příchozího vzduchu za 3.500,-Kč, elektrický předehřev s 800W topným tělesem již nezaskočí i největší mráz, topné těleso řídí digitální termostat s nastavitelnou hysterzí od 0.1°C, což zaručuje opravdu ekonomický provoz, o bezpečnost se postará havarijní termostat, který vypne předehřev v případě poruchy při dosažení 30°C, výhody digitálních termostatů je vysoká přesnost, nemusíte již nic seřizovat, či kalibrovat, instalaci s našimi produkty zvládnete svépomocí. Bypas k rekuperační jednotce s hrdly 125 mm za 1500,-Kč. Bypas k rekuperační jednotce s hrdly 150 mm za 1700,-Kč, jednoduchá instalace, jen nasunete na hrdla rekuperace, bypas má ručně ovládanou těsnou klapku, s naším bypasem, již nemusíte přepojovat vzduchovody, aby jste přemostili odchozí vzduch, jen ventilem otevřete či uzavřete bypasovou klapku a tímdocílíte přemostění. Uvedené produkty jsou s dvouletou zárukou, nejsme plátci DPH. V případě zájmu nás kontaktujte nejlépe emailem rekucofa@email.cz


Dále Vám můžeme poradit, či navrhnout rozvody vzduchu, aby byl rozvod vyrovnaný a dosáhli jste, té nejlepší účinnosti a vše zvládli svépomocí, zašlete nám nákres budovy s názvy místností a s návrhem možného umístění rekuperační jednotky, nezapomeňte uvést, podrobnosti o domu či byty (dřevo stavba, zda je dům podsklepen atd.), do nákresu poznačte, kde se nachází digestoř, krbová kamna, nebojte se nám sdělit Vaší představu o možné realizaci, kdy společně vše doladíme k úplné dokonalosti.

Přednosti naší jednotky je velký reku. výměník s velkými filtry z toho plyne minimální tlaková ztráta, to umožňuje použít levnější ventilátory. U malých výměníku s malými filtry je nevýhodou velká tlaková ztráta, musejí být použity výkonné drahé EC ventilátory, které mají však shodnou spotřebou jako levnější, další nevýhodou malých výměníků je, že účinnost klesá při zvyšování průchodu vzduchu, malé výměníky dosahují maximální účinnost při 50 - 80m3/h, což je málo, třeba na dům či větší byt.

s pozdravem

Výroba rekuperačních výměníků
Nová 82, 790 55 Vidnava
IČ:41068262
Mob. 601583565, email: rekucofa@email.cz

Foto nové jednotky

Proti mrazová ochrana s digitílním termostatem


Elektrický předehřev příchozího vzduchu


Bypas těsná klapka s ručním ovládáním


Pohled na hrdla


Pohled na odvod kondenzátu


Pohled do jednotky


Pohled do jednotky


Pohled na výměník


Pohled na výměník


Elektrický předehřev


Pohled na topné těleso
Bypas pohled na ovládání těsné klapky


Bypas těsná klapka


Pohled na měřidla 1 odchozí vzduch do domu, 2 příchozí vzduch z domu, 3 příchozí z venku, plný výkon ventylátorů


Pohled na měřidla minimální výkon


Výrobě předcházela svépomocná výroba výměníku, zanecháno v původním textu.

Zdravím všechny kutily, asi před třemi lety jsem sestavil první pasivní rekuperační jednotku, která dosahovala účinnosti kolem 60-65%. Jelikož jsem byl s uvedené účinnosti tak trochu zklamán, počal jsem surfovat na inter., jezdit po veletrhách, abych zjistil, kde se stala chyba s účinností, když můj rekuperační výměník byl jinak koncepčně dokonalý. Mojí inspirací byla také německá firma zabívající se výrobou AL výměníků. Po sezbírání informací jsem se pustil do svépomocného sestavení rekuperačního výměníku, výměník jsem vyrobil AL folie o tloušťce 100 mikronů, každá přenosná deska folie je tvarovaná viz. foto k turbulenci vzduchu a k lepšímu přenosu tepla. Průduchy mezi jednotlivými přenosnými deskami jsou 2mm. Výměník je protiproudý o rozměrech 50x25x40. Rekuperační jednotku jsem vybavil filtry G4, díky velikosti výměníku a filtru má rekuperační jednotka minimální tlakovou ztrátu, proto postačí levné ventilátory Vents VK 125 o výkonu 365 m3 a tlaku 320 Pa. o spotřebě 61W a běžná regulace otáček ventilátoru Vents RS 1300. Skříň jednotky je z pozinkového plechu, izolace 3cm PUR pěna, vnitřek jednotky AL plech. Měření účinnosti jsem prováděl při plném výkonu ventilátorů, následujícím způsobem, kdy na vstupech do jednotky odváděného vzduchu z místnosti, na vstupu čerstvého vzduchu z venku a na výstupu čerstvého vzduchu do místnosti jsem umístil teplotní čidla stejného druhu. Teplota čerstvého příchozího vzduchu 0°C, teplota odváděného vzduchu z místnosti 23°C, teplota přivádějícího vzduchu do místnosti 20.1°C, při v nitřní vlhkosti 52%. Na stránkách Atrea jsem došel k výsledku účinnosti 87%. Při poklesu vnitřní vlhkosti na 45% klesla účinnost na 85%. Měření účinnosti jsem provedl i při minimálním výkonu ventilátorů, teplota čerstvého příchozího vzduchu 0°C, teplota odváděného vzduchu z místnosti 23.1°C, teplota přivádějícího vzduchu do místnosti 20.7°C, při vnitřní vlhkosti 50% účinnost 90%. Dle mého názoru by rekuperátor šel i přes 90% účinnosti, při větší vlhkosti vnitřního vzduchu, však takové podmínky se mi nepodařilo v domě dosáhnout.
Já provozuji jednotku v rodinném domě, který má 128m2 . V noční době na min výkon spotřeba 56W (odvětrávám jen vrchní patro domu), přes den regulátor na 4, odvětrávám celý dům spotřeba 67W v obou případech v nepřetržitý provoz. Na plný výkon ventilátorů spotřeba 120W, lze odvětrat asi 200-250m3 za hodinu, toto však nemohu změřit přesně, vycházím pouze dle tabulek výkonu ventilátoru a při odečtu odporu vzduchových rozvodů a jednotky, což dle mého názoru činní kolem 150 - 175Pa, tak to asi nějak bude.
Namrzání výměníku jsem vyřešil, že pokud teplota klesne, pod -3°C nasávám vzduch přes sklep, ale uvažuji o zabudování termostatu, který by vypínal přívodní ventilátor.Rekuperační výměník


Povrch desek rekuperačního výměníkuPohled na stranu k připojení vzduchovodů 125 DN.Rekuperační jednotka, plášť jednotky z pozinkovaného plechu, tlouška izolace 3cm typu PUR, vnitřek jednotky AL.


Pohled na filtry G4, snádný přístup i výměna filtrů.Pohled na rekuperační výměník, jednotka lze instalovat ve třech polohách.


Pohled na odvod kondenzátu.

V jednotce je osazen rekuperační výměník z AL o rozměru 250 X 500 o výšce 400 mm, rozměry jetdnotky h 585 X š 510 X v 605 mm. Rekuperační výměník osazen svisle pro lepší odvod kondenzátu.


Instalace jednotky je velice jednoduchá. Ideální místem, kde může být jednotka umístěna, je třeba technická místnost, sklep, nebo podkroví domu. Důležité je zachovat k jednotce dobrý přístup a to z důvodu kontroly a výměny filtrů. Před instalací by se mělo pamatovat na skutečnost, že v jednotce vzniká kondenzát, který musí být odváděn nejlépe do domovního odpadu.


Instalaci jednotky je možno provést ve dvou polohách a to vývody vzduchovodů na levou nebo pravou stranu. Jednotka je vybavena dvěma odvody kondenzátu a podle zvolené polohy se musí jeden z vývodu kondenzátu zaslepit. Při připojení vzduchovodu je nutné pamatovat, že jednotka je vybavena protiproudým kondenzačním křížovým výměníkem a proto musí být dodrženo správné zapojení vzduchovodů. Příchozí odpadní vzduch do jednotky z domu, musí být připojen na vrchní hrdlo rekuperační jednotky, které je vybaveno filtrem a vystupovat musí spodním hrdlem v zadní části jednotky, poté by měl být instalován ventilátor. Příchozí čistý vzduch z venku do jednotky musí být připojen na spodní hrdlo rekuperační jednotky, které je vybaveno filtrem a vystupovat vrchním hrdlem v zadní části jednotky, poté by měl být instalován ventilátor. Instalace ventilátorů, až za filtry zabrání jejich znečišťování.


Bedna rekuperačního výměníku je bytelného provedení a proto je možné jednotku přímo uchytit ( pověsit na zeď ), pomocí běžně prodávaných úchytů v dolní a ve vrchní části z důvodu manipulace s jednotkou, je dobré jednotku ještě zafixovat policovými profily. Ventilátory jsou držáky k uchycení vybaveny.Na odvod kondenzátu ve standardním provedení lze nasunout pračková odpadní hadice, odpadní sifon se vytvoří přehnutím nebo se připojí na pračkový odpadní sifon, v případě potřeby může být na odvod kondenzátu naletována jakákoliv redukce.


Mezi rekuperační jednotkou, ventilátory a samotným rozvodem vzduchu doporučuji použít izolované ohebné vzduchovody z důvodu snížení vrnění ventilátorů, což vede ke snížení hluku do vzduchovodů.

V jednotce je osazen rekuperační výměník z AL o rozměru 250 X 500 o výšce 400 mm, rozměry jetdnotky h 585 X š 510 X v 605 mm. Rekuperační výměník osazen svisle pro lepší odvod kondenzátu.


Dobrý den, jednotku vyrábíme za 11.700,-Kč, náhradní sadu filtrů F7 do jednotky za 240,-Kč, dále nabízíme za příplatek 500,- Kč, vyústky z jednotky na vzduchovody v provedení 150 mm, pro pohodlné připojení ventilátorů VK 150, uvedená úprava nezmění rozměr jednotky, vše je s dokladem a zárukou. V případě zájmu nás kontaktujte nejlépe emailem rekucofa@email.cz

Přednosti vyrobené jednotky je velký reku. výměník s velkými filtry z toho plyne minimální tlaková ztráta, to umožňuje použít levnější ventilátory. U malých výměníku s malými filtry je nevýhodou velká tlaková ztráta, musejí být použity výkonné drahé EC ventilátory, které mají shodnou spotřebou jako levnější, další nevýhodou malých výměníků je, že účinnost klesá při zvyšování průchodu vzduchu, malé výměníky dosahují maximální účinnost při 50 - 80m3/h, což je málo, třeba na dům či větší byt.

s pozdravem

Výroba rekuperačních výměníků
Nová 82, 790 55 Vidnava
IČ:41068262
Mob. 601583565, email: rekucofa@email.cz
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 david david | E-mail | 10. dubna 2012 v 12:14 | Reagovat

Dobrý den pane Jiří,chci Vás poprosit o více informací. Váš výrobek se mi velice zamlouvá.
Děkuji david.

2 cofa cofa | 22. dubna 2012 v 19:14 | Reagovat

Co by Vás zajímalo?

3 koras koras | E-mail | 3. května 2012 v 12:10 | Reagovat

dobrý den,
také by mě zajímalo pár podrobností, chtěl jsem do svého domu vyrábět výměník systémem trubka v trubce, tohle mi ale připadá propracovanější.

4 Lukas-Q. Lukas-Q. | 8. května 2012 v 19:22 | Reagovat

Zdravím.
I mě by to zajimalo.
Díky ;)

5 david david | E-mail | 31. května 2012 v 9:51 | Reagovat

[2]:Dobrý den, děkuji že jste se ozval. Chci vás poprosit o podrobnější foto, a  jak jste vyrobil výměník z AL folie o tloušťce 100 mikronů.
Děkuji david

6 Barbora Hrdinová Barbora Hrdinová | 10. července 2012 v 12:58 | Reagovat

dobrý den, zajímala by mne cena takového výměníku. děkuji.

7 Lenka Lenka | 19. července 2012 v 13:40 | Reagovat

[3]:trubka v trubce je tady www.thermwet.cz

8 Ondra Ondra | E-mail | 6. srpna 2012 v 10:43 | Reagovat

Dobrý den,

velice obdivuji Vaši zručnost, chtěl bych se pokusit vyrobit rekuperační jednotku dle Vašeho návodu, ale nemohu dohledat dodavatele al folie pro výměník. Prosím mohu poprosit o kontakt nebo odkaz kde jste koupil al folii. Děkuji

9 cofa cofa | 23. srpna 2012 v 16:12 | Reagovat

Pasivní rekuperační jednotku bych vyrobil za 9.000,-Kč. Byla by v četně bedny, pur izolace v tloušce 4cm a filrů. Foto jednoty zveřejním, teď právě jednu dělám pro známého i s uvedenou izolací, která budu již součástí bedny reku.

10 david david | E-mail | 17. září 2012 v 13:20 | Reagovat

Dobrý den pane.
Klobouk dolů před Vaší šikovností.
Rád bych od Vás získal návod na výrobu a řeším ten stejný problém jako kolega a to jsou plechy o tlošťce 100mikronů. Vy píšete tlošťku 100 mikronů, nicméně kolega mi řekl že to je pouze síla nástřiku na plechu. Jak široký plech máte použit na výměník a čím jste tvaroval povrch desek? Eventuelně rád bych Váš email a rád bych řešil drobné věci přímo jestli mi teda vyhovíte.
Díky jste inspirativní člověk, přesně podle hesla zlaté české ručičky.

11 garmont garmont | E-mail | 22. září 2012 v 21:28 | Reagovat

Máte to pěkné, taky jsem se pokoušel vyrobit výměník ale platový. Nakonec jsem to vzdal protože se mi podařilo za 3500,- sehnat hotový z polska. Takže stačilou pouze jej zabudovat to krabice - tu jsem vyrobil celou z xps.. Funguje mi to už přes rok a bez problémů..

12 garmont garmont | E-mail | 22. září 2012 v 21:29 | Reagovat

Výměník měl být "plastový" omlouvám se za překlep..

13 Aleš Aleš | E-mail | 25. září 2012 v 20:42 | Reagovat

Dobrý večer. Rád bych si postavil též rekuperační jednotku. Máme v domě poměrně vlhko a výměna vzduchu okny není úplně možná, protože se nacházíme blízkosti poměrně frekventované silnice, ze které se hodně práší.Za každou drobnou radu a nebo nákres mockrát děkuji. Aleš

14 Milan F Milan F | E-mail | 3. listopadu 2012 v 20:12 | Reagovat

[11]: Dobrý den, říkáte, že se Vám podařilo sehnat výměník z Polska. Prosím, řekněte mi něco blíže. Co je to za výměník, kde se dá prořídit a pod.? Moc děkuju

15 cysy cysy | E-mail | 19. listopadu 2012 v 23:42 | Reagovat

Taky by mě zajímal dodavatel takového výměníku. Moc díky za kontakt.

16 Libor Libor | E-mail | 27. listopadu 2012 v 19:19 | Reagovat

Dobrý večer, postavil jsem si teplovzdušný panel 1x2 metry s tepelnými čidly a ragulací otáček na ventilátoru ale bojím se jak to bude fungovat v zimě - aby nešel do místnosti chlad, když nebude svítit slunce - to by mne manželka sežrala (ne láskou). Vaše rekuperace se mi moc líbí - nemám o tomto výrobku žádné informace, dá se na Váš výrobek podrobně podívat a pozeptat se na výrobu, princip a materiály? Případně nějak zkombinovat rekuperaci s mým teplovzdušným panelem? Prosím o Vaši reakci a čekám na odpověď. autodopravalruzicka@seznam.cz

17 Jirka 2 Jirka 2 | E-mail | 1. ledna 2013 v 19:40 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl jsem vyrobyt výměník z AL plechu 1 mm, je nějaký problém v přenosu u takové tloušťky plechu? Děkuji

18 tonda tonda | E-mail | 5. ledna 2013 v 9:41 | Reagovat

Dobrý den,líbí se mi váš výměník a chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné mi jeden vyrobit a kolik by stál.(myslím tím samotný výměník)

19 Ondra Gottwald Ondra Gottwald | E-mail | Web | 13. ledna 2013 v 16:05 | Reagovat

Dobrý den,
delší dobu sleduji Vaši práci. Jste machr.
Zajímá mě, kde jste sehnal plech tloušťky 0,1mm? Mě se zatím daří sehnat pouze 0,5mm (embos), 0,1 jen hladký. Také mě napadlo na konstrukci použít dutinkovou polykarbonátovou desku. Ale v případě PC by nedocházelo k turbulentnímu proudění vzduchu a tepelný odpor PC je také daleko větší, než u Al folie.

Předem díky za info.
Gottwald

20 cofa cofa | 19. ledna 2013 v 21:05 | Reagovat

Všem diskutujícím se omlouvám, ale podrobnosti o výrobě výměníku nebudu zveřejňovat jelikož zvažuji, že budu výměníky vyrábět.

21 vladikzak vladikzak | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 10:44 | Reagovat

[11]:
Ahoj aj mna by velmi zaujímalo kde si kúpil ten vymenník polský...ja som si doriešil zimný predhrev a letné chladenie až by si mal záujem pošlem ti foto..

22 Q Q | 26. ledna 2013 v 15:51 | Reagovat

Dobrý den,
měl bych zájem o Vaši rekuperační jednotku. Všechny komerční mi přijdou zbytečně drahé.
Současně uvažuji o vlastní řídící jednotce - jak pro rekuperaci, tak pro TČ (topení + TUV). Jsem sice pouze programátor, ale z elektrikářského hlediska na tom snad nebude nic moc náročného. Opět se v komerčním provedení jedná řádově o tisíce až desetitisíce Kč, přitom řídící jednotka i se senzory (teplota, vlhkost, CO2 a další plyny) se bude dát pořídit řádově okolo 3000 Kč a práce budou pouze se zapojením a naprogramováním.

23 cofa cofa | E-mail | 29. ledna 2013 v 19:41 | Reagovat
24 Mirek Mirek | E-mail | 7. února 2013 v 14:52 | Reagovat

[23]:dobrý den Cofo,kdybych měl zájem o vámy vzrobenou rekuperační jednotku,na kolik by mě to cca vyšlo? a ještě se chci zeptat jestli by byla možnost podívat se na to v praxi? odkud jste? kdyby to nebylo moc daleko rád bych viděl jak vám to funguje,plánujy novostavbu a sháním veškeré informace.Děkuji

25 cofa cofa | E-mail | 24. února 2013 v 21:03 | Reagovat

Kdo by chtěl vidět jednotku v praxi stačí se předem domluvit na mém e-mailu.

26 František František | E-mail | 1. března 2013 v 19:46 | Reagovat

Namrzání výměníku bych neřešil přes termostat, ale přes manostat, při zvýšení tlakové ztráty (měření před a za rekuperátorem na přívodu z venka)se vypne přívodní ventilátor. tím nemusíte kontrolovat při jaké teplotě namrzá rekuperátor.
odkaz na manostat (http://www.elektrodesign.cz/web/cs/product/dts-psa-30-500-tlakovy-snimac-30-500-pa)

27 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 15. března 2013 v 12:52 | Reagovat

[20]:Dobrý den, mohu se s Vámi spojit telefonicky a probrat podrobnosti ?
Zdeněk

28 robert robert | E-mail | 16. září 2013 v 11:45 | Reagovat

Dobrý den,

měl bych na Vás dotaz - byl byste ochoten pro mne vyrobit pouze rekuperační výměník (ne celou jednotku) a navíc pouze v poloviční šířce oproti 1. obrázku ?

Děkuji za odpověď.

29 Jirka Jirka | E-mail | 6. října 2013 v 20:59 | Reagovat

Dobrý den zajímalo by mě jak je sestaven výměník nebylo by podrobnější foto postupu sestavení? Nevím pořádně jak to funguje tak si logicky neodvodím sestavení výměníku nebylo by podrobné foto sestavení jako u sestavení slunečního kolektoru? popř pokud by to šlo třeba zaslat na e-mail byl bych vděčný a chválím vaší práci kutilům zdar.

30 david david | E-mail | 11. listopadu 2013 v 9:25 | Reagovat

[11]:

[11]:Dobrý den,

chci Vás požádat, jestli mi můžete poradit, kde jste koupil výměník v polsku.

Děkuji david mecerod

31 Pepa Pepa | E-mail | 12. listopadu 2013 v 22:47 | Reagovat

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jestli tedy nakonec tyto výměníky vyrábíte?

Děkuji.

32 Pavel Pavel | E-mail | 24. listopadu 2013 v 10:02 | Reagovat

Dobrý den, je možné si u Vás zakoupit tuto rekuperační skříň včetně výměníku a popřípadě ostatních komponentů(potrubí, filtry , regulace aj.). Děkuji za odpověď

33 Hana Martinová Hana Martinová | E-mail | 29. listopadu 2013 v 15:04 | Reagovat

Přeji hezky den,
uvažuji o rekuperaci, jsme nyní ve fázi dokončováni RD. Chtěla bych připravit jen vedeni vzduchu v podlaze 1. patra. Prosím, máte dobrý nápad z jakých trubek udělat vedeni v podlaze, případně průduchy pod stropem za přijatelnou cenu ?
Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem
Hana Martinova
Hostivice

34 martin martin | E-mail | 17. prosince 2013 v 23:13 | Reagovat

Dobrý den.Mám zájem o váš výměník,je možné si ho objednat?
Děkuji

35 Jan Pisa Jan Pisa | E-mail | 1. ledna 2014 v 19:55 | Reagovat

Vazeny pane Jirko, mate mnoho zajemcu o Vasi rekuperacni jednotku a ja se vubec nedivim proc :) . Je mozne ji objednat? Dekuji za Vasi reakci na muj email.
Jan Pisa

36 Burda Burda | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 16:55 | Reagovat

Dobrý den
Měl bych zájem o "pasivní variantu Vaší rekuperační jednotky a případnou spolupráci při vývoji rekuperace pro "ostrovní domy", mohu požádat nějaký přímější způsob komunikace ? mail, telefon ideální;)

37 Tonda Tonda | E-mail | 2. února 2014 v 10:02 | Reagovat

Dobrý den,

zajímala by mne Váše rekuperační jednotka.Pustil jste se do výroby ?

Děkuji.

antonin.sedo@email.cz

38 Jan Ledvina Jan Ledvina | E-mail | 6. února 2014 v 20:44 | Reagovat

Dobrý den.
Je možné od Vás objednat rekuperační jednotku? Jan L.tel: 603 429 961

39 Karel Klucky Karel Klucky | E-mail | 19. března 2014 v 15:25 | Reagovat

Dobry den,
Jste velmi sikovny. Mel bych zajem o celou jednoutku. Prosim o kontakt na Vas.
Dekuji predem

Karel Klucky

40 Kalista Michal Kalista Michal | E-mail | 26. března 2014 v 16:25 | Reagovat

Dobrý den,
je možno koupit tuto jednotku?
Děkuji za odpověď

41 Vladimír Vladimír | E-mail | 23. dubna 2014 v 22:38 | Reagovat

Dobry den,

zabýváte se také komerční výrobou Vaší jednotky, lze ji koupit?

42 Martin Lašák Martin Lašák | E-mail | 9. června 2014 v 22:24 | Reagovat

Dobrý den,
je možno zakoupit tuto jednotku?
Děkuji za odpověď

43 paf1 paf1 | E-mail | 16. června 2014 v 23:23 | Reagovat

Vazeny pane Jirko,
zaujala mne Vase reku[erace, uz je vyrabite ? Byla by k prodeji ? ( cca 350m3 )
dekuji za inforaci

44 martin martin | E-mail | 8. července 2014 v 21:58 | Reagovat

Dobrý den,

taky bych se připojil a zeptal se jestli ještě jednotky vyrábíte (cca 360 m3).

Děkuji.

45 Jaroslav Jaroslav | E-mail | 15. srpna 2014 v 20:53 | Reagovat

Dobrý den,
mám zájem o rekuperační jednotku zde prezentovaného typu. Děkuji za odpověď.

46 DANDY DANDY | E-mail | 12. září 2014 v 9:28 | Reagovat

Dobry den,
Tiez mam zaujem o RJ.
Dakujem.

47 kocina petr kocina petr | 23. října 2014 v 19:59 | Reagovat

pekna prace a vyborna cena.

48 Kare Slavík Kare Slavík | E-mail | 25. října 2014 v 7:47 | Reagovat

Obdivuji Vaši zručnost a vytrvalost. Řešení je funkční, ale ... Nejedná se o rekuperační jednotku, ale o rekuperační výměník s "kapsovými" filtry. Základem každé větrací jednotky s rekuperací je, kromě rekuperačního výměníku, hlavně regulace!!! Každopádně nedoporučuji režimy trvalého větrání - v zimních měsících bude relativní vlhkost přiváděného vzduchu tak nízká, že bude docházet k vysoušení vnitřního prostoru a nevratné destrukci nábytku a plovoucích podlah (nehledě na spotřebu). Stačí jednoduchým způsobem spřáhnout řízení s koupelnou, WC a kuchyní (větrat je třeba při zvýšené vlhkosti) + doplnit manuální režim pro nárazové větrání. Nastavením časových doběhů dosáhnete potřebné výměny vzduchu a to stačí.  Věřte mi, bude to lepší. Kdybych šel ještě dál, je možné instalovat cirkulační okruh a využít tepla z krbových kamen nebo vřadit chlazení s tepelným čerpadlem. Na toto téma se dá napsat mnoho. Ještě bych rád zdůraznil, že není vše jen o vstupní ceně, ale věřím, že i doma se dá vyrobit sofistikovaný systém ŘÍZENÉHO větrání. Schválně píšu řízeného, neboť je to o systému, nejen o jednotce.

49 Cofa Cofa | 10. listopadu 2014 v 11:05 | Reagovat

Dobrý den, k mé jednotce si může každý pořídit jakoukoliv regulaci či cyklování, dle své úvahy a ke své potřebě, já používám regulaci otáček ventilátorů, kdy v mrazech větrám na minimální výkon, vlhkost vzduchu v domě maximálně klesne k 45°, samozřejmě, že je možné instalovat systém např. využití tepla s krbu atd. ale to už je o rozvodech a regulaci, jistě to není o rekuperačním výměníku. Svépomocí si každý regulaci může instalovat sám, ke své spokojenosti v dnešní době je trh s regulací a spínacími hodinami, hygrostaty přímo zahlcen.

50 Daniel Šenkeřík Daniel Šenkeřík | E-mail | 15. listopadu 2014 v 9:28 | Reagovat

Dobrý den,
rád bych zakoupil Váš výrobek a tímto Vás podpořil. Poptávám však komplexní výrobek vč. ventilátorů a regulace. Prosím info k termínu dodání, ceně atd. Cíl: rovnotlaký systém, s nastavením intervalů spínání a výkonu. Řeším větrání pro svůj RD. Pokud provádíte také instalaci, prosím info. Děkuji

51 Jaroslav Tojšl Jaroslav Tojšl | E-mail | 21. listopadu 2014 v 13:23 | Reagovat

Dobrý den,
měl bych o vaši rekuperační jednotku zájem. Máte zkušenosti s dodatečným předehřevem vzduchu(vytáp.jednotka)? Můžete mě kontaktovat na email ? Děkuji.

52 Václav Václav | E-mail | 24. listopadu 2014 v 10:13 | Reagovat

Zdravím kutily, také mám velký zájem o komplet rekuperaci ns RD, který opravujeme. prosím o info na email vanek-vaclav@seznam.cz

53 Michal Michal | E-mail | 26. listopadu 2014 v 10:54 | Reagovat

Dobrý den,
můžete mě prosím kontaktovat na email? Mám zájem o Váš výrobek.

Děkuji

54 Ondrej Ondrej | E-mail | 27. listopadu 2014 v 20:56 | Reagovat

Mel bych taktez zajem o Vasi rekuperacni jednotku, resp. o vymenik. Bylo by mozne koupit vymenik samostatne? Dekuji za info.

55 Barth3z Barth3z | 19. prosince 2014 v 13:37 | Reagovat

Jestem z Polski, więc napiszę po polsku. Bardzo solidne wykonanie, lecz ma jeden duży błąd. Aby poprawnie wykorzystać cały wymiennik należy nawiew i wyrzut zrobić po przekątnej. Ty robisz po jednej stronie, co powoduje, że pracuje tylko część wymiennika. Sprwność będzie niska. Pocztaj o układzie Tichelmanna.

56 Jirka Jirka | E-mail | 21. prosince 2014 v 1:44 | Reagovat

Chtěl bych si od vás objednat rekuperační výměník viz váš text, prosím o kontakt na email. Díky moc. Jirka.

57 Peťan Peťan | 28. prosince 2014 v 13:24 | Reagovat

Dá se výměník z jednotky vyjmout např. kvůli čištění?

58 Rekucofa Rekucofa | 29. ledna 2015 v 15:54 | Reagovat

Dobrý den, výměník nelze z jednotky vyndávat, vzhledem že v jednotce není žádná ele. instalace, vyndávání výměníku by jen jednotku zbytečně prodražilo, jelikož skříň jednotky by musela být jinak konstruována. Údržba protiproudého výměníku spočívá v tom, že se výměník propláchne v hypermanganovém roztoku, rekuperační výměník  lze propláchnout jednoduše  přímo v jednotce, dokonce skříň jednotky lze použít jako nádobu jelikož je vzduchotěsná s pozdravem Rekucofa.

59 jimmy jimmy | E-mail | 31. ledna 2015 v 11:50 | Reagovat

Dobry den Jirko, vymenik jsem jeste nenainstaloval (sic ho mam jiz nejaky "patek" doma, ale domecek jeste neni pripraveny), ale patral jsem po jednoduche regulaci. Narazil jsem na tuhle stavebnici u Flajzara, ktera s regulaci muze pomoci (zapinani/vypinani v zavislosti na vlhkosti)
http://www.flajzar.cz/regulace/regulator-teploty-a-vlhkosti.htm

Jako ochranu proti zamrzani by slo pouzit nasledujici zapojeni, kterym by se spinal vetrak vhaneni cerstveho vzduchu (nastavit na min. venkovni teplotu treba 2°C a cidlo umistit do privodu vzduchu)
http://www.elweb.cz/clanky.php?clanek=48

K obemu jeste pripojim paralelne klasicky vypinac jako by-pass pro pripad nutnosti.

At se dari s vymeniky!
jimmy Chrudim

60 majkí majkí | E-mail | 8. února 2015 v 18:37 | Reagovat

Zdravím všechny,

zabývým se ve volném čase návrhem el. zařízení po HW i SW stránce. Jak tak koukám, regulátor pro rekuperační jednotku je věc, která by se mohla hodit spoustě lidí)) Kdyby mněl někdo zájem o spolupráci, rád bych se do takového zařízení pustil. Ač sám rekup. jednotku nepotřebuji a nevlastním, zdokonaluji se v programování pro čipy od Atmelu a tohle by mohlo být zajímavé cvičení. Kdyby byl pak o výsledné zařízení zájem, mohlo by se to i finančně vyplatit, což by nebylo od věci)) Základem zařízení by byla procesorová jednotka s např. 4x vstupy pro měření teploty (klidně i více), 2x spojitý polovodičový regulátor  stejnosměrného ventilátoru, případně nějaké ovládání klapek či ventilů (které jsem zatím ještě nikdy nedělal, ale určitě není problém). Celá by to bylo připojené do domácí sítě a parametry by se nastavovaly a zobrazovali přes internetový prohlížeč. Největším oříškem a výzvou je pak naprogramovat to všechno a odladit. Vyžadovalo by to spolupráci přímo na nějaké reálné instalaci. Kdyby se našel někdo z okolí Karlových Varů s dostatkem odvahy a alespoň minimálním technickým povědomí, nechť mě kontaktuje a vrhneme se na to)) Cena HW by se měla vejít do pár tisíc cca 3 000, cena práce u prvního kusu nula u případných dalších cca taktéž 3 000.

61 Majkí Majkí | E-mail | 8. února 2015 v 18:44 | Reagovat

Ještě doplňuji email pro komunikaci: mgraus@email.cz

62 Andrej Andrej | E-mail | Web | 23. února 2015 v 15:38 | Reagovat

dobrý den

zacali ste s výrobou rekuperatorou ? momentalne riešim v dome topeni pomoci VZT kde používam jednoduchý multisplit a pred prívod chcem osadit rekuperaciu je možne dostat na Vás kontakt ?

63 Route66 Route66 | E-mail | 15. března 2015 v 20:39 | Reagovat

Ahoj. Vloni jsem tento rekuperátor od Cofy zakoupil a nyní nastává den D a budu ho instalovat. Zajímalo by mě jak řešíte odpad kondenzátu do odpadu domu aby si rekuperace nenatahovala smrad z odpadu. Pokud klasický sifon vyschne a smrad bude ventilátorem nasáván do domu.

Dál bych se chtěl zeptat na místo odvodu kondenzátu, dle nákresu Cofy mám rekuperátor umístěn tak, že vývody vzduch jsou v pravo (filtry vpředu), kondenzát je v zadu vlevo a to v komoře 2. - vývod odpadního vzduchu ven. Tam ale přece kondenzát nevznikne ale nejspíš v komoře 3. - přívod čerstvého vzduch z venku . Nebo se mýlím ? Dík za rady.

64 Route66 Route66 | E-mail | 23. března 2015 v 13:24 | Reagovat

Tak si odpovím sám. Kondenzát má Cofa správně, je v místě kde se vzduch z interieru ochladí.
Přisávání smradu taky nehrozí, protože je to komora výstupní ven z domu.

Rekuperace už jede 2 dny zatím super, teď dělám regulaci na bázi Arduino mega a změřím teploty a spočítítám účinnost.

65 Route66 Route66 | E-mail | 4. dubna 2015 v 21:50 | Reagovat

Tak už mám i regulaci v beta verzi, kdyby někdo měl zájem napište na thsoft(at)seznam.cz, vyšlo to asi na 1500,- v kompletní bedýnce s LCD displejem a ethernet modulem (sledování přes net) plus nějaká ta práce. Účiností rekuperace jsem velmi mile potěšen, dnes to první den sleduju a je to mezi 84-89% podle provozního režimu ventilátoru. Venku je 0 st.C a do domu jde asi 17,6 st. C. Super Cofa super !

66 Cofa Cofa | 8. dubna 2015 v 8:07 | Reagovat

Jsem rád, že jste spokojen, Váš příspěvek do diskuze mě potěšil.

67 Jan Jan | E-mail | Web | 12. května 2015 v 15:47 | Reagovat

Nesháním větrák do počítače, ale mobilní klimatizace http://www.vzdusin.cz/Mobilni-klimatizace-REMKO-RKL360-S-line

68 mlha mlha | E-mail | 17. května 2015 v 20:41 | Reagovat

DD, muzete mi prosim taktez sdelit cenu vasi rekuperacni jednotky?
Diky

69 plha plha | 25. května 2015 v 22:40 | Reagovat

mlha - cena je na stránce uvedena :-D

70 Luděk Matyáš Luděk Matyáš | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 8:53 | Reagovat

Dobrý den, měl bych zájem o Vaši jednotku. Prosím o sdělení ceny.a termínu dodání. Děkuji

71 Milan Milan | E-mail | 28. prosince 2015 v 0:18 | Reagovat

Dobrý den, také bych měl zájem o Vaši jednotku. Zlepšoval jste nějak Vaši rekuperační jednotku za ty 4 roky? Rozměry, materiál, zpracování... Děkuji

72 Mira Mira | 6. ledna 2016 v 18:26 | Reagovat

Jednotka je zajímavá, ale výměník o kterém tvrdíte že jste jej setrojil se až neuvěřitelně podobá tomu, který lze koupit v Číně např. na Alibabě. Že byste se chlubil cizím peřím? Víte jakou technologii byste musel vlastnit abyste zhotovil takový výměník? Vy ostatníco jen mlaskáte podívejte se zde:

http://www.alibaba.com/product-detail/Small-airflow-aluminium-heat-recovery-exchanger_1922528002.html?spm=a2700.7724838.30.10.zPplmb

nebo zde:

http://www.alibaba.com/product-detail/Plate-Heat-Exchanger-recuperator-heat-recovery_229383808.html?spm=a2700.7724838.30.1.wYUejl

zbytek již zvládnete sami. ...REKUPERAČNÍ JEDNOTKA SVÉPOMOCÍ :-D

73 Mira Mira | 6. ledna 2016 v 18:27 | Reagovat

No to jsem zvědav, zda-li to zveřejníte :-D

74 Mira Mira | 10. ledna 2016 v 19:36 | Reagovat

Jo jo je to z Tšíny. Spol ečnost HOL TOP

75 Cofa Cofa | 12. ledna 2016 v 10:14 | Reagovat

Jednotka má řadu vylepšení a to hlavně ve kvalitě zpracování, nově jde osadit vývody v rozměru 150mm, a níž by se změnil rozměr  jednotky, dále lze hrdla instalovat dle potřeby a přání zákazníka. např. sání kontaminovaného vzduchu z domu z levé strany, sání čerstvého vzduchu z pravé strany atd..

76 Marek Lauar Marek Lauar | E-mail | 25. ledna 2016 v 8:54 | Reagovat

[66]: dobrý den mam zájem o vaší rekuperacni jednotku můžete mi poslat kontakt na vás pro další komunikaci děkuji.

77 Cofa Cofa | 20. února 2016 v 21:01 | Reagovat

[76]: Prosím kontaktujte mě na rekucofa@email.cz

78 proud proud | E-mail | 17. června 2016 v 11:34 | Reagovat

Zdravim,mam takovou svoji predstavu a potreboval bych vymenik tepla vzduch/vzduch,podle vlastniho navrhu,jiny napady nebo konzultace samozrejme vitany,dokazal by mi ho nekdo vyrobit? :-)

79 proud proud | E-mail | 17. června 2016 v 11:53 | Reagovat

Asi jsem dal malo informaci,jedna se mi ne o rekuperaci,ale o ohrev plynem,budu tedy vzduch "honit dokola" pres filtr pomoci k tomu urcenyho ventilatoru.Moje predstava onoho vymeniku je tvar staroruskejch zdenejch kamen.Takze "bedna v bedne" s vyvodem do komina.Vsechno mechanicky,zadna elektronika,zadnej termostat.Na vetrani mam okna :-).Jde o 3 pidi mistnosti v zahradnim domku,tedy by se jednalo o propan-butan.

80 Jarda Jarda | E-mail | 3. ledna 2017 v 8:15 | Reagovat

Dobrý den,
vaše řešení je velmi jednoduché a v jednoduchosti je krása takže velmi chválím.Dotaz zní zda by se jednotka dala použít do pasivu B1 a dokladově by vyhovovala?Další dotaz provádíte i montáž komplet s rozvody?

Děkuji za odpověď

81 cofa cofa | 12. ledna 2017 v 14:53 | Reagovat

[80]: Jednotka splňuje vše a to i dokladově, montáž rozvodů neprovádím, ale zdarma Vám rozvod navrhnu a také poradím, vše kolem instalace.

82 Vlado Vlado | E-mail | 23. března 2017 v 20:48 | Reagovat

Dobrý deň,
prosím o info, v čom sa líšia jednotky v eshope na 1. a 2. pozícii. Predpokladám, že výmenník majú rovnaký, alebo nie?
S pozdravom
Vlado

83 Jiří Smejkal Jiří Smejkal | E-mail | 27. března 2017 v 8:24 | Reagovat

Dobry den,
Dnes jsem mel cas (respektive jsem si jej udelal, protoze jsem clovek zvedavej) a po rozbaleni musim konstatovat, ze jste do p....le udelal kus prace.
Musim smeknout nad dileskym zpracovanim a kudy budu chodit a pokud s nekym prohodim slovo rekuperace jedine Vas produkt.
Jelikoz mam zkusenost napr. Regulus HR100 - detska hracka, Atrea rekuperace predrazena hracka.

Jeste jednou diky a po instalaci a zkusenostech pisnu.
Jelikoz toho mam dost s Fotovoltaikou a termickou stenou (kterou chci dopojit k rekuperaci) tak to tak rychle nebude, ale urcite se ozvu a doufam i pokud znami budou chtit rekuperaci, i v tom pripade.

Preji mnoho naslednych uspechu v dalsim podnikani.
S pozdravem Smejkal

84 Lukas Lukas | E-mail | 16. ledna 2018 v 14:13 | Reagovat

Dobry den,

pisete, ze 'Výměník má všechny potřebné certifikáty'. Je mozne jej pouzit i pro dotacni program Nova Zelena Usporam?

Dekuji

85 JindraC JindraC | E-mail | 18. května 2018 v 19:04 | Reagovat

[65]:Měl bych zájem o návod na řízení rekuperace pomocí arduino. Prosím o zaslání na cepicovi@centrum.cz.
Dík za pomoc s realizací JindraC

86 Luboš Luboš | 6. července 2018 v 13:49 | Reagovat

Dobrý den
Nabízíte ještě tu řídící jednotku k rekuperátoru?

87 JindraC JindraC | E-mail | 22. července 2018 v 18:14 | Reagovat

Dobrý den,
měl bych zájem o schéma zapojení ovládání pomocí Arduina, které zde zmiňuje Route66. Děkuji za nějaké info

88 Dzejty_188 Dzejty_188 | E-mail | 1. září 2018 v 11:41 | Reagovat

Dobrý den, bavíte se jen o CENTRÁLNÍ rekuperaci, u které jde jen velmi těžko řídit teplotu jednotlivých místností. To je pro mně limitující, potřebuji to takto provést.
Nemáte nějaký tip na decentrální rekuperaci, tzn. jednotlivé malé rekuperační jednotky do místností samostatně?
Díky za odpověď.

89 Michal Michal | E-mail | 7. prosince 2018 v 14:36 | Reagovat

Dobrý den. Mám zájem o Vaši rekuperační jednotku i s veškerým příslušenstvím shora uvedeném. Děkuji a už se moc těším :D
S pozdravem Michal

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.