Udělej si jednoduchou aktivní uzdu

18. května 2008 v 23:21 |  Akrobatičtí draci
Pozor, jedná se o neupravovaný volný překlad ze stránek Andy Wardley.
Dynamická uzda
Termín "dynamická uzda" obecně popisuje jakýkoliv druh uzdy která zahrnuje nějakou komponentu která je navržená k tomu, aby pohybovala pod napětím v normálním používání. Tato stránka popisuje nejjednodušší a nejběžnější forma dynamické uzdy a ukazuje jak to liší se od tradiční 3 nožní statické uzdy. To diskutuje o některý z výhod pro dynamické uzdy v rámci zlepšených jízdních chování draka, a ukazuje jednoduchý proces pro převádění nynější statické uzdy do dynamický jeden.
Obsah
Držet na uzdě koncepty
Uzda na drakovi je skládá se z několika délek linky uzdy (to je podvodná manipulace se šeky názvosloví pro zvláštní druh řetězu) který je připojené permanentně do rámu draka. Tyto sejdou se tvořit jednotlivý bod, "vlečný bod", který letící linky jsou připojené.
Uzda je kritické spojení mezi vámi a drak. To určuje jak vstup že vy poskytujete v rámci táhnutí nebo cestující izolační linie je převedený do draka. To také ovlivní jak změny v pozici draka jsou krmené zpět k vám v rámci tlaku vedení a hlavního vnímavého pocitu draka.
Na statické uzdě, Tow Point vězí v jedné pozici kdy uzda je tažený učila. Na dynamické nebo aktivní uzdě, Tow Point má nějakou míru pohybu který je navržený k tomu, aby zlepšil zacházení draka v jistých podmínkách. Například , udělat to točí těsnější, dráha lepší přímo , vykonávejte větší triky radikálů, nebo nějaká kombinace výše uvedeného .
Uvedení do dynamické uzdy
A statická uzda je jeden která je navržená k tomu, aby zůstával fixovaná v specifické pozici zatímco pod napětím. Schéma dole zobrazuje statickou uzdu v levém rámu, zde ukázaný jak fronton pohled na pravé křídlo draka. 3 nohy uzdy jsou známé jako stahovací lano ( linka na levé chůzi z T - Piece do vlečného bodu), horní outhaul (chůze z horního spojení s přední hranou vlečný bod) a nižší outhaul (chůze z nižšího spojení s přední hranou koudele podotkne). Na největších dracích, dva outhauls, nebo jeden z outhauls a stahovacího lana, jsou ve skutečnosti jednotlivý kus linky která třetí noha je připojená. Vlečný- bod, zde ukázaný jak zelený blesk, je bod který letící linky jsou připojené. Na statické uzdě, vlečný bod je navržený k tomu, aby zůstával ve fixované pozici zatímco uzda je pod napětím.
Diagram 1 Static vs Dynamic Bridle

Statický proti dynamická uzda
Dynamická uzda, ukázaný uprostřed rám má následa , jho , to spojuje vlečný bod k outhauls. Délky stahovacího lana a outhauls nutně nemusí být stejný jako na statické uzdě, ale to je možné konstruovat dynamickou uzdu která má vlečný- bod v stejné vzájemné poloze jak statická uzda ekvivalentní.
Klíčový rys dynamické uzdy je ukázaný v pravém rámu. V závislosti na tlaku aplikována na jedny nebo oba letící linky, vlečný bod automaticky řadí nahoru nebo dolů zatímco ještě udržující napětí na všech lemuje v uzdě . Na ekvivalentní statické uzdě, jedna noha nebo více půjde mour jestli koudele podotkne pohybuje z jeho "domova" pozice.
Diagram 2 Side View of Dynamic Bridle

Postranní pohled na dynamickou uzdu
Schéma nad ukazuje toto v akci z postranní- k nahlédnutí. Modré linky představují "normální" pozici uzdy. Když drak je naklonil se vpřed, horní outhaul na statické uzdě stává se mourem (odešel) zatímco dynamické jho automaticky posuny k vyšší pozici, držení všechno drží na uzdě linky těsný (přímo).
Výhody pro dynamické uzdy
Prospěšné efekty Dynamic Bridle jsou v zlepšování sledování, otočení a triku draka.
Obecně, vyšší vlečný- bod (i.e. nastavit bližší nos) zvýší rychlost vpřed draka a redukujte rychlost otáčení nástroje. Obráceně, nižší vlečný bod zpomalí rychlost vpřed ale radikálně zvýšit otočnou schopnost draka. Příliš moc buď je špatná věc, představující stagnaci, nereagující nebo možná nadměrnou přetáčivost. Projektování statická uzda je o nalezení pravé rovnováhy těchto charakteristických rysů a dělání obchodní- u mezi nimi.
Dynamická uzda může poskytovat nejlepší obou světů. Při létání přímo tam je rovnající se (nebo blízko se rovnajícího) tlaku na obou letících linkách. Účinek na uzdu je to, že vlečné body jsou tažené v a nahoru, zvýšení pohonu a zlepšování sledování. Kdy jedna linka (říká právo) je tažený k tomu, aby ponoukalo otočení, protější křídlo ( zanechalo) pády upustit od pilota. Dynamická uzda na předpjaté straně (právo) posuny vlečný bod uštvaný směrem k tipům, produkování těsné rotace. Jakmile linky jsou tažené zpět do rovnat se tlaku, uzda vrátí se zpět do jeho horní polohy a předchází přetáčivosti normálně to by bylo nalezený na nízké stanovené uzdě.
Mnoho volného stylu ostří triky spoléhají se na dostání dovnitř a ven pozic kde drak již není směrem k letci. Axels a Flat Spins, například, mít tvář draka ukazování více nebo méně dolů směrem k zemi. V těchto pozicích, statická uzda normálně by měla jeden nebo víc noh upustit. Když letec zkouší přinést draka ven z pohybu nebo přímo do další, několik prvních cenných momentů kdy linka je tažený nebo vyrazila jsou utracení za nástup mour v uzdě.
A dynamická uzda má široký okruh pozic kde celé linky uzdy je těsné, dovolující letcovy akce být nabyvatel z převodu přímo do rámu draka. A statická uzda bude často má jedny nebo dvě nohy mour, zesílení celý tlak vedení být přenesený skrz jednotlivou uzdu podotknout mající za následek nestabilitu a nepředvídatelnou kontrolu.
Nejpozoruhodnější příkladem toho výhoda pro dynamické uzdy je při zkoušet udělá Multiple Axels a ploché vývrtky. Se statickou uzdou, časové nastavení a síla každého consequetive "třesknutí" je kritický pro dostat draka k tomu, aby zůstával byt ale pokračování v točit. A dynamická uzda dává moc větší tolerance chyb, do té míry, že to je možné držet Multiple Axels a ploché vývrtky chůze téměř spojitě, nebo přinejmenším dokud vaše letící linky začnou vázání ( které se stane asi v 25 revolucích, já mohu spolehlivě informovat vás).
Převádění statický k dynamické uzdě
Jestli váš drak má 3 nožní statickou uzdu ve kterém horní a nižší outhauls jsou skládají se z jednoduché délky linky uzdy která separátní stahovací lano linka je připojená, pak možná, že bys mohl chtít zkusit převádění originální statické uzdy k dynamické uzdě. Krása tohoto přístupu je to vy užívá originální uzdu a přeměnit, že to používání jediného jednoduchého uzlu na každé straně . Proces bere méně než minuta, a jestli vy nemáte rád to, vy můžete jednoduše rozvázat uzel k tomu, aby vrátil se k originální uzdě.
Tento průvodce původně byl napsaný s ohledem na řadu draků triku uvolněného Bensonskí draci v roce 1995, Krabice triků , Bezděčný a Tavení . Ať tak nebo onak, mnoho výrobců draka užívá podobný přístup tak technika bude vhodný pro různé další draky také. Také vězte že mnoho výrobců draka, včetně Bensona Kitesů, teď užívej dynamický a Činný rod drží na uzdě na jejich dracích jak standard, tak vy jste nemuseli potřebovat udělat vůbec nic .
Schéma dole ukazuje statickou přehlídku uzdy nalevo, která se skládají z jednotlivého kusu domovní přípojky horní a nižší body přední hrany. Toto je pak napojený na stahovací lano ve vlečném bodu (ukázaný jak zelený blesk) s hlavním uzlem skřivana. Vyklouzněte tuto vnější linku vlečný bod a, držení linku zvrásněnou v originální značce uzdy (červený bod), strhne linku směrem k ocasu.
Diagram 3 Static Bridle

Statická uzda
Zahněte linku v polovině v originální značce uzdy a važte shora uzel s nitroděložním tělískem, vázání horní a nižší sekce společně udělat jho . Vnější linka, teď obsahující nitroděložní tělísko část, teď může být přihojení do vlečného bodu používání hlavy skřivana. Linka je připojený v originálním bodu uzdy. Toto je ukázaný v schématu dole.
Diagram 4 Dynamic Bridle

Dynamická uzda
Přesně pozice uzlu může být změněný k tomu, aby dostala různé efekty. Optimální pozice pro Krabice triků a Tavení má uzel přímo ve shodě s nižším šířením (jak je ukázáno dole, levý) kdy uzda je tažený utažený dolů proti rámu. Bezděčný vyžaduje mírně vyšší uzel jak přehlídka vpravo.
Diagram 5 Typical Position for Box of Tricks (left) and Reflex (right)

Typický Position pro Box Tricks (odešel) a Reflex (právo)
Posun uzlu nahoru zvyšuje délku jha a způsobuje víc dramatického dynamického účinku. Nadměrně dynamická uzda je charakterizovaný nosem draka "kolébání" vpředu, zvláště při příchodu z ostrých zatáček. Uzel může být přesunutý dále dolů směrem ke koudeli ukazovat na zkrátit jho a omezit dynamický účinek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 oznameni oznameni | E-mail | 25. června 2011 v 12:52 | Reagovat

frantisku, nech si kecy na koledu a jestly se ti neco nelibi tak sem nelez!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.